Tahiri ndanë ‘mejdanin’ në derbin e Ligës së Parë

Fatmir Tahiri është deleguar në kryendeshjen e Ligës së Parë, Llapi – Flamurtari, që i takon javës së parë të stinorit pranveror.

Të gjitha ndeshjet luhen të dielën nga ora 13:00.

 

Orari dhe gjyqtarët

 

Gjilani – Ulpiana

Visar Kastrati, Orhan Krasniqi, Ernest Kume

 

Liria – R-Sadiku

Arben Halilaj, Fatmir Kiqina, Nexhmedin Bala.

 

Dukagjini – KEK-u

Leotrim Mustafa, Jakup Gashi, Berat Berisha

 

Llapi – Flamurtari

Fatmir Tahiri, Gezim Mehmeti, Bujar Haradinaj

 

Fushë Kosova – Ballkani

Alban Shala, Deli Muriqi, Qamil Maxhuni

 

Rahoveci – Kosova (P)

Shpetim Murtezi Hasan Llallo, Fatlum Jashari

 

Lepenci – 2 Korriku

Liridon Hasani, Hivzi Osmani, Avni Jupolli

 

Deçani – Vllaznia (P)  (per terminin e ndeshjes ju lajmrojmë me kohë)

Isak Ceroviku, Selman Reqica, Nuhi Hysenaj