Tahiri flet pas dy golave të parë me fanellën e Dritës: Ndjenjë e jashtëzakonshme për mua

Ardit Tahiri ka qenë hero i Dritës në xhiron e parë të Superligës së Kosovës.

Sulmuesi i talentuar u fut nga banka rezervë për t’i shënuar dy gola dhe për t’ia siguruar tri pikët e para Dritës ndaj Feronikelit 2-1.

Pas ndeshjes sulmuesi 18-vjeçar tha se është e vështirë për ta ta sqaroj debutimin, pasi është ndjenjë e jashtëzakonshme.

“Është vështirë me sqaruar këtë debutim, për mua është një ndjenjë e jashtëzakonshme, s’kam fjalë”, tha fillimisht Tahiri për ‘Art Sport’.

“Është një skuadër mjaft e mirë, besuam që do ta rikthejmë rezultatin dhe kjo u arrit”, përfundoi 18 vjeçari.

/Gazeta Olle/

Drita i falet Ardit Tahirit ndaj Feronikelit, Gjilani shpëton në frymën e fundit nga Drenica – paqe në Podujevë

Tahir Lushtaku flet për barazimin ndaj Gjilanit dhe paralajmëron dy transferime te Drenica