Tahir Lushtaku tregon se për cilin klub bëri tifo në derbin e madh lokal mes Dritës dhe Gjilanit

Gjilani fitoi dje në derbin e madh lokal ndaj Dritës me rezultat 0-2.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri”, golat për mysafirët i shënuan Gerhard Progni (66′) dhe Shend Kelmendi (89′), shkruan Gazeta Olle.

Kjo ndeshje u karekterizua me raste të pakta shënimi, por me spektakël në tribuna nga dy tifozeritë.

Tahir Lushtaku, trajneri i Drenicës i ftuar në emisionin ‘EKIPI A’ në televizionin ATV, ka deklaruar që ai sot ka qenë tifoz i Gjilanit në derbi përballë Dritës

“Ndoshta përshkak të Ismet Munishit, unë pak ma shumë e kam mbështetur Gjilanin, por edhe Drita me pëlqen”, tha Lushtaku.

/Gazeta Olle/

Lajm i bujshëm nga Anglia, Haaland ka firmosur për skuadrën e madhe?

Joshua u dërgua në spital menjëherë pas humbjes ndaj Usyk