Tahir Batatina thotë se lojtarët e Llapit kishin premia për fitoren ndaj Drenicës

Skuadra e Llapit po vazhdon me formë fantastike në elitën e futbollit kosovar.

Llapjanët kësaj radhe e kanë mposhtur Drenicën me rezultat 5-3, në takimin e vlefshëm për xhiron e 15-të në Superligë.

Për këtë fitore secili lojtar i skuadrës së Llapit është shpërblyer me nga 200 euro premia nga kryesia e klubit.

Lajmin për Gazetën inFokus e ka konfirmuar trajneri i Llapit, Tahir Batatina, i cili ka shtuar se për çdo fitore kryesia e klubit po i shpërblen lojtarët me nga 200 euro.

‘200 euro për secilin lojtar ka qenë premia për fitoren ndaj Drenicës. Kryetari i klubit, Beqir Batatina dhe drejtor Bejtush Batatina kanë kërkuar nga unë vetëm rezultate dhe nuk duan ta diskutojnë çështjen financiare. Për çdo lojë po ju japin nga 200 e premi lojtareve, kjo tregon seriozitetin e klubit dhe kryesisë’, tha Batatina.

Pas 15 ndeshjeve të zhvilluara skuadra e Llapit renditet katërta me 24 pikë, 4 me pak se Gjilani që kryeson.

Isufi i lumtur pas fitores me Malishevën: Fitorja ishte e merituar, jemi brenda objektivave

Fazliji: Nuk e merituam humbjen nga Polonia, nëse do ishin prezent “Dardanët” do të ishim më të mirë