Tabelat e Ligës së Parë: Malisheva mbetet lidere në Grupin A, Ulpiana humbet vendin e parë në Grupin B

Kanë përfunduar 10 ndeshjet e sotme të Ligës së Parë, raporton Gazeta Olle.

Në Grupin A pati rezultate interesante, me dy skuadrat lidere që u mposhtën në këtë mesjavë teksa gabimet e tyre ditën t’i shfrytëzojnë Istogu dhe Dukagjini.

Në anën tjetër, Ulpiana humbi vendin e parë në Grupin B pas humbjes së sotme kundër 2 Korrikut, tashmë lidere në këtë grup është Vitia.

Tabela në Grupin A:

Tabela në Grupin B: