Tabela pas javës së gjashtë, Ulpiana shkëputet në Grupin B

Rezultatet e ndeshjeve të tjera të luajtura sot në Ligën e Parë i kanë konvenuar shumë Ulpianës, e cila tashmë veç se ka nisur shkëputjen në Grupin B të Ligës së Parë, shkruan Gazeta Olle.

Ulpiana fitoi lojën e saj dje kundër Vllaznisë së Pozheranit teksa sot priti edhe rezultatet e rivalëve.

Flamurtari që ishte ndjekësja më e afërt ka dështuar të fitoj në derbin e javës përballë Dardanës, teksa edhe skuadra të tjera që ishin lartë në tabelë si Ramiz Sadiku dhe Kika kanë dështuar të marrin tre pikë.

Rezultatet e plota të javës së pestë:

Ulpiana 2-0 Vllaznia

Dardana 0-0 Flamurtari

KEK-u 3-2 2 Korriku

Vitia 1-0 Kika

Ferizaj 1-1 Ramiz Sadiku

Tabela e Grupit B pas javës së pestë: