Tabela pas javës së 13-të në Ligën e Dytë, dy pretendentet kryesore dalin të parat

Fushë Kosova dhe Bashkimi i Koretinit mbajnë dy pozitat e para në tabelën e Ligës së Dytë pas përfundimit të ndeshjeve të javës së 13-të, raporton Gazeta Olle.

Këto dy skuadra që edhe llogariten si favoritet kryesore për tu plasuar në Ligën e Parë po vazhdojnë me rezultatet e mira dhe tashmë kanë krijuar diferencë solide me ndjekësit.

“Pampurat” e Fushë Kosovës qëndrojnë në krye të tabelës qysh prej javës së parë e deri më tani.

Lufta për mbijetesë ndërkohë vazhdon të jetë e fortë me shumë skuadra që janë afër njëra tjetrës.

Renditja tabelore: