TABELA: Këtë skuadër askush nuk e ka pritur të jetë lider i Ligës së Parë

Kanë përfunduar pesë takimet e sotme në Ligën e Parë.

Malisheva ka mposhtur 1-0 liderin aktual Istogun, shkruan Gazeta Olle.

Kurse, Besa dhe Trepça kanë luajtur baras 1-1 në Pejë.

Rezultatet komplete të ditës së sotme:

 

Me këtë fitore, Malisheva tashmë gjendet në pozitën e parë në renditje me pikë të njëjta me Istogun.

Kurse pas tyre vijnë edhe Liria që luan nesër, dhe Arbëria që fitoi sot./GazetaOlle