Tabela e Ligës së Parë: Istogu i vetëm në krye, Trepça shumë pranë Superligës

Kanë përfunduar pesë takimet e ditës së sotme në Ligën e Parë.

Dy liderët, Malisheva dhe Istogu bën hapa false në takimet e tyre sot, shkruan Gazeta Olle.

Kurse, Trepça ka vazhduar me serinë e mirë të rezultateve pozitive edhe këtë javë.

Rezultatet komplete të ditës së sotme:

Me këtë pikë të fituar Istogu tashmë është lider i vetëm në krye të tabelës i ndjekur nga Malisheva që humbi sot dhe Liria që do të luajë nesër.

Kurse, Trepça ka bërë një hap të madh drejt kreut të tabelës ku tashmë gjendet vetëm 3 pikë larg pozitës së parë.

Më poshtë tabela: