Tabela: Drita mbetet mbi Gjilanin edhe pse ka dy ndeshje më pak, Feronikeli në zonën e barazhit!

Drita dhe Gjilani e kanë mbyllur pa gola derbin e parë lokal të sezonit. Bardhekaltërit ishin më kërkues, por nuk patën formulën e duhur për të “thyer” mbrojtjen bardhekuqe.

Ndërkohë, pa gola kanë luajtur edhe Trepça ’89 e Feronikeli në “Riza Lushta”, në një ndeshje që solli shumë raste në fund të saj, përcjellë Gazeta Olle.

Drita mbetet mbi Gjilanin në renditje, saktësisht e dyta me 10 pikë, një më tepër se bardhekuqët.

Duhet theksuar që kampioni i Kosovës pa dy ndeshje më pak të zhvilluara, ndaj Llapit dhe Prishtinës.

Ndërkohë, Trepça ’89 e Feronikeli ndajnë pozitat 7 dhe 8 me nga 7 respektivisht 6 pikë.

Më poshtë renditja e plotë pas xhiros së gjashtë. /Gazeta Olle/