Sylvinho nuk përmbahet pas kualifikimit, përqafon lojtarët dhe feston me muzikë popullore

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit zhvilloi mbrëmë (20 nëntor) ndeshjen e fundit në grupin E për kualifikueset e “EURO 2024”, ku kuqezinjtë u renditën të parët dhe lanë pas dy emra të mëdhenj të futbollit europian si Çekia dhe Polonia.

Pas mbarimit të ndeshjes, futbollistët bashkë me trajnerin Silvinjo dhe presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit Armando Duka, kanë festuar në një nga klubet e kryeqytetit.

Protagonisti kryesore në festën e Kombëtares ka qenë pikërisht Silvinjo. Në videot e publikuar në rrjetet sociale, trajneri brazilian shihet teksa përqafon lojtarët dhe feston nën muzikën e këngëtares së muzikës popullore Artjola Toksa.

Kujtojmë që Kombëtarja Shqiptare e Futbollit siguroi kualifikimin të premten përballë Moldavisë në transfertë dhe dje u mbylli fushatën kualifikuese për “EURO 2024” në krye të Grupit E.

Trajneri çek jep dorëheqjen menjëherë pasi kualifikoi kombëtaren në Euro 2024

Kosova u21 bind me lojë të bukur dhe fiton ndeshjen ndaj Izraelit