Sylvinho jep lajmin e keq për Brojën, flet për formën e lojtarëve para ndeshjes me Çekinë

Sylvinho ka folur para ndeshjes me Çekinë në konferencën për shtyp, ku ka dhënë detajet e fundit. 

Përzgjedhësi i Shqipërisë, preku tema të ndryshme gjatë fjalës së tij, duke nisur nga gjendja e lojtarëve, kundërshtari, rikthimi i Armando Brojës dhe objektivi për t’u kualifikuar në Euro 2024.

“Siç e tha edhe Gjimshiti, na pret një ndeshje e rëndësishme dhe e vështirë, por jo vendimtare. Çekia është një skuadër fizike, nuk ka humbur ende. Ata kanë pësuar vetëm dy gola. Na pret një punë e madhe, duhet të djersijmë shumë. Na presin 3 finale, nuk do të jenë të lehta, por jemi gati dhe të përgatitur”.

“Ne i vizitojmë dhe takojmë gjithmonë futbollistët. Takuam Muçin në Varshavë, ikëm në Barcelonë, Londër. E përsëris: jemi të ndërgjegjshëm që kemi bërë mirë deri këtu. Forca e kësaj skuadre është shpirti i garës, zemra që vendosin lojtarët në fushë dhe tifozët. Jemi shumë të ndërgjegjshëm për entuziazmin, por kjo nuk është problem. Nuk kemi pasur shumë nevojë të punojmë psikologjikisht, djemtë janë gati dhe të ndërgjegjshëm”.

“Kemi bërë dy seanca stërvitore. Më vjen keq, por Broja nuk ia del dot. Është stërvitur shumë pak. Ka një shqetësim fizik, doktori ynë ka qenë në kontakt edhe me doktorin e Chelsea. Më vjen keq, por lojtari nuk luan dot nesër. Kemi lojtarë të tjerë, të cilët duhet t’i menaxhojmë mirë. Gjasula është rikthyer, nuk ka probleme”, ka thënë Sylvinho.

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Çekisë zhvillohet të enjten nga ora 20:45.

Gjimshiti: Kam ndjesi se do të fitojmë, është moment vendimtar

Kombëtarja shqiptare mbyll përgatitjet për ndeshjen me Çekinë