Superliga vazhdon edhe në mesjavë, do të zhvillohen dy super derbi!

Në mesjavë zhvillohet xhiro e katërt e Superligës në futboll, ku do të ketë duele shumë interesante.

Padyshim se ndeshja kryesore do të zhvillohet në Gjilan, ku Drita e pret Ballkanin, shkruan Gazeta Olle.

Të dy skuadrat kryesojnë në tabelë me nga shtatë pike, dhe ky takim do të ndikojë edhe në renditje.

Në po të njëjten ditë do të luhen edhe Llapi – Malisheva dhe Feronikeli – Dukagjini.

Ndërsa të enjten zhvillohet edhe një derbi tjetër, në stadiumin “Fadil Vokrri” ndeshen Prishtina – Gjilani, derisa Drenica do të udhëtoj për t’u përballur me Ulpianën.

Superliga – Xhiro e IV

E mërkure – 16:00

Drita – Ballkani

Llapi – Malisheva

Feronikeli – Dukagjini

E enjte – 16:00

Prishtina – Gjilani

Ulpiana – Drenica

/Gazeta Olle/ 

Milani shënon fitore të madhe ndaj Lazios në San Siro

Momente prekëse: Nderohet tifozi i zjarrtë i Gjilanit i ndarë nga jeta, të pranishëm edhe familjarët