Superliga vazhdon edhe në fundjavë, kjo do të jetë ndeshja kryesore

Pas ndeshjeve të mesjavës, Superliga e Kosovës vazhdon me duele interesante edhe në vikend.

Xhiro e pestë i vë përballë Drenicën dhe Dritën në Skenderaj, shkruan Gazeta Olle.

Kuqezinjtë janë liderë në tabelë me 10 pikë pas katër xhirove të para, ndërsa bardhekaltrit kanë vetëm dy pikë më pak në vendin e tretë.

Në anën tjetër, takim mjaft interesant pritet të jetë edhe ai Ballkanit dhe Llapit, ku zhvillohet në Suharekë.

Më poshtë mund të shihni edhe orarin e plotë për fundjavën e “zjarrtë” në Superligë të Kosovës.

/Gazeta Olle/

Roma e nis me fitore të thellë aventurën në Ligën e Konferencës

FIFA i bllokon sërish merkaton skuadrës shqiptare, kjo është arsyeja