Superliga në aksion, sot zhvillohen tri ndeshje interesante – vëmendja në Gjilan

Sot (e mërkurë) janë në orar për t’u zhvilluar tri ndeshje në kuadër të javës së katërt në BKT Superligën e Kosovës në futboll.

Superliga e Kosovës ka nisur furishëm duke u zhvilluar tri xhiro interesante, ku nuk kanë munguar befasinë në rezultate.

Kjo pritet të vazhdojë edhe këtë javë pasi ka ndeshje derbi dhe interesante mes disa rivalëve të vjetër.

Padyshim se vëmendja kryesore do të jetë në Gjilan, ku Drita pret Ballkanin në “Stadiumin e Qytetit”.

Sot derbi i superligës në Kosovë, Ballkani - Drita - ALB SPORT

Ndeshje interesante pritet të zhvillohet edhe në Drenas, pasi Feronikeli është nikoqir i Dukagjinit në stadiumin “Rexhep Rexhepi”.

Takimi i tretë për sot, por jo për nga rëndësia do të zhvillohet mes Llapii dhe Malishevës.

Të tri do të fillojnë nga ora 16:00.

Futbollistët e grupmoshave të KEK-ut në aksion, largojnë mbeturinat nga stadiumi “Agron Rama”

Rey Manaj në prezantimi te Spezia: Mund të qëndroja të Barcelona, ja pse u ktheva në Serie A