Superliga mbyllet për këtë vit, kjo skuadër lidere e padiskutueshme

Është mbyllur viti në basketbollin kosovar.

Tashmë,  pas 16-të xhiro, ekipi i Prishtinës kryeson në renditjen tabelore, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit, me 29 pikë kryesojnë të vetëm në pozitën e parë, të pasur nga Rahoveci dhe Bashkimi të cilat numërojnë nga 27 pikë.

Pas tyre, në ‘top4’ gjendet Ylli i Suharekës me 26 pikë.

Ndërsa, më pas pasojnë ekipet si Ponte Prizreni, Peja, Feronikeli, Trepça dhe Lipjani.

Edicioni i ri pritet të fillon në javën e dytë të janarit 2020./Gazeta Olle