Superliga luhet në mesjavë – vëmendja në Vushtrri e Mitrovicë!

Raiffeisen Superliga nuk do të ketë pushim gjatë mesjavës. Java 28 luhet të martën dhe të mërkurën.

Nesër zhvillohet vetëm sfida mes të fundit, Trepça, dhe të parit, Feronikeli.

Pesë takimet tjera luhen të mërkurën, derisa dy përballjet më joshëse janë ato që luhen në Vushtrri dhe ‘Riza Lushta’.

Kosova pret Prishtinën, Trepça ’89 është mikpritëse e Besës së Pejës.

 

Orari – Java 28

E martë – ora 15:00

Trepça – Feronikeli                                          SSK

 

E mërkurë – 15:00

Hajvalia – Drenica                                            SSK

Trepça ‘89 – Besa                                             SSK

Kosova (V) – Prishtina

Ferizaj – Vellaznimi

Drita –Istogu