Paqe në mes të Ulpianës dhe Dritës, Drenica shkatërron Feronikelin

Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të xhiros së nëntë në Superligën e Kosovës.

 

Ulpiana ka ndalur Dritën në Lipjan, duke barazuar 1-1, shkruan Gazeta Olle.

Ishin mysafirët që shënuan të parët përmes Marko Simonovskit (27′), por vendasit u rikthyen në pjesën e dytë me një gol nga Egzon Qerimi (56′).

Në ndeshjen tjetër, Drenica shkatërroi Feronikelin me rezultat të thellë 4-0, duke e rimarrë kreun e tabelës, së paku deri nesër.

Golat për kuqezinjtë i shënuan: Kreshnik Uka (12′ dhe 57′), Denisson (26′) dhe Baton Zabërgja (40′).


ULPIANA 1 – 1 DRITA 

Përfundon ndeshja.

56′ GOOOOOL: Egzon Qerimi shënon gol nga goditja e lirë për ta barazuar rezultatin. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

27′ GOOOOOL: Marko Simonovski shënon për t’i dhënë epërsinë Dritës. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare

Ulpiana: Blakqori, Gjoni, Makolli, Emini, Musliu, Mustafa, Shkalla, Rezi, Iran, Selimi, Santos

Drita: Maloku, Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Jashari, Zeka, Ajzeraj, Namani, Simonovksi.

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Meriton Berisha, Alban Ejupi, Bardh Ajeti, Ilir Mehmeti (VAR).

Stadiumi: “Sami Kelmendi”, Lipjan


DRENICA 4 – 0 FERONIKELI / LIVE

Përfundon ndeshja.

57′ GOOOOOOL: Kreshnik Uka realizon edhe një herë, kësaj radhe nga pika e bardhë.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

40′ GOOOOOL: Baton Zabërgja realizon një super gol, insistoi, dribloi dhe shënoi gol të jashtëzakonshëm

26′ GOOOOOL: Denisson realizon për Drenicën dhe dyfishon epërsinë.

12′ GOOOOOL: Kreshnik Uka realizon gol për t’i dhënë epërsinë skuadrës.

Fillon ndeshja. 

Formacionet zyrtare

Drenica: Haxhijaj, Lushtaku, Passamani, Qaqi, Jashari, Mëziu, Gashi, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabergja. Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shala, Elshani, Leku, Morina, Bejta, Ahmeti, Maliqi, Gashi. Kryetrajner: Fidan Rexhepi

Gjyqtarët: Gramos Shala, Fatlum Jashari, Taulant Ibërdemaj, Vigan Ibërdemaj, Mervan Bejtullahu (VAR).

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skenderaj

 

“Nëse i thua do të mungosh tre muaj, ai do të mendojë për dy muaj të rikthehet” – Arteta jep sinjale për Xhakën

Nuhiu: Do të luftojmë deri në fund të edicionit për titullin e kampionit dhe pse jo mos ta fitojmë