Prishtina fiton kryendeshjen e javës ndaj Drenicës, Ulpiana triumfon me përmbysje të rezultatit ndaj Ballkanit

Ka përfunduar java e 12-të e Superligës me dy ndeshjet e zhvilluara sot.

Prishtina ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Drenicës, shkruan Gazeta Olle.

Kryeqytetasit kanë fituar me rezultat minimal 1-0, në “Fadil Vokrri”.

Në ndeshjen tjetër, Ulpiana u përkujdes për befasinë e madhe.

Lipjanasit ia shkaktuan Ballkanit humbje ne parë në këtë sezon, duke e mposhtur me përmbysje të rezultat, 2-1.


Prishtina 1 – 0 Drenica 

Përfundon ndeshja.

82′ GOOOOOOL! Besnik Krasniqi (Pri) kalon skuadrën kryeqytetase në epërsi.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

28′ Lëndohet rëndë portieri i Drenicës, Visar Haxhijaj. Lëshon fushën dhe largohet nga stadiumi më ambulancë.

Filon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Prishtina:  Halimi, B. Krasniqi, Atanda, Bekteshi, Abazi, Boshnjaku, Karabeci, E.Krasniqi, Hoti, John, Kryeziu.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Arrabal, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja.

Gjyqtarët: Gramos Shala, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Ilir Mehmeti, Dardan Caka (VAR)


Ulpiana 2 – 1 Ballkani 

Përfundon ndeshja.

90+′ GOOOOOL: Ardi Shala realizon, Ulpiana përmbys rezultatin. 

69′ GOOOOOOL: Iran Goncalves shënon gol të bukur, barazohet rezultati.

47′ GOOOOOOL: Ardi Shala shënon autogol, Ballkani kalon në epërsi.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana:  Ajeti, Qerimi, Rapuca, Musliu, Makolli, Shala, Mustafa, Rezi, Conceicao, Shkalla, Selimi.

Ballkani: Frashëri, Thaqi, Patoku, Hoxha, Jashanica, Gashi, Baftiu, Korenica, Kuc, Krasniqi, Solomon.

Gjyqtarët: Valbon Hoxha, Zgjim Rrahimi, Faton Jakupi, Bardh Ajeti, Genc Nuza (VAR)


/Gazeta Olle/

Ronaldo flet për kritikat në drejtim të tij: Nuk më bëjnë përshtypje, kam 18 vite që luaj në nivele të larta

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Parë, këto janë rezultatet