Drenica, Drita dhe Ballkani dalin fitues në duelet e sotme të Superligës

Kanë përfunduar tri ndeshjet e sotme të Superligës së Kosovës në futboll.

Drenica e ka mposhtur Prishtinën, me rezultat 2-1, duke ia shkaktuar humben e dytë kryeqytetasve në kampionat.

Drita ka marrë një fitore të madhe me rezultat 1-0 në udhëtim te Malisheva në ndeshjen e javës së tretë në Superligën e Kosovës.

E në anën tjetër, Ballkani ka triumfuar në shtëpi ndaj Ulpianë 3-2, me një gol të shënuar në minutën e 100-të takimit.


MALISHEVA 0 – 1 DRITA 

Përfundon ndeshja.

83′ GOOOOL: Drita kalon në epërsi ndaj Malishevës, realizon Ardit Tahiri. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Malisheva: Gashi, Kryeziu, Hoti, Stullcaku, Bruqi, Pira, Bnishi, Hyseni, Vitija, Xhaka, Pefqeli.

Drita: Maloku, Limani, Broja, Cuculi, Muja, Jashari, Blakcori, Balde, Fazliu, Simonvski, Kryeziu.


DRENICA 2 – 1 PRISHTINA 

Përfundon ndeshja.

73′ GOOOL: Otto John (Pri) realizon gol dhe tani ngushtohet epërsia në 2-1.

63′ GOOOL: Baton Zabergja realizon dhe dyfishon epërsinë e Drenicës. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

38′ Erando Karabeci (Pri) ndeshkohet me karton te kuq, hendikep i madh tani për Prishtinën.

09′ GOOOL: Denisson (Dre) realizon për t’ia dhënë epërsinë ekipit të tij ndaj Prishtinës. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Meziu, Hamiti, Lushtaku, Gashi, Denisson, Veliqi, Zabergja.

Prishtina: Halimi, Boshnjaku, Krasniqi, Mici, Atanda, Kryeziu, Karabeci, Tolaj, Vangjeli, John, Avdyli.


BALLKANI 3 – 2 ULPIANA

Përfundon ndeshja.

100′ GOOOOL: Hoxha shënon në frymën e fundit të ndeshjes

93′ GOOOOL! Ardi Shala barazon rezultatin për Ulpianën.

72′ GOOOL: Trimnor Selimi rikthen Ulpianën në lojë, shënon gol për 2-1.

53′ GOOOL: Astrit Thaçi shënon për Ballkanin. Dyfishohet epërsia e suharekasve. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

05′ GOOOL: Armend Thaqi gjuan dhe topi merr një devijim nga mbrojtja e Ulpianës për të përfunduar në rrjetë. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frasheri, Baftiu, Thaqi, Potoku, As. Thaqi, Rrahmani, Gripshi Korenica, Krasniqi, Hoxha, Kuc.

Ulpiana: Blakqori, Gjoni, Emini, Rapuca, Haliti, Qerimi, Mustafa, Rezi, Boudega, Conceicao, Santos.


/Gazeta Olle/

 

 

 

Ku mbetën pesë lojtarët që Ronaldo i parashikoi si yje në vitin 2015

Përfundojnë ndeshjet e Ligës së Parë me këto rezultate