Drenica fiton ndaj Ulpianës për të kryesuar e vetme në tabelë, Prishtina dhe Gjilani barazojnë në “Fadil Vokrri”

Kanë përfunduar edhe dy takimet e fundit të xhiros së katërt në Superligën e Kosovës në futboll, shkruan Gazeta Olle.

Derbi i zhvilluar në “Fadil Vokrri” në mes të Prishtinës dhe Gjilanit ka përfunduar me barazim 1-1.

Derisa Drenica ka shënuar fitore prej 0-1 në udhëtim te Ulpiana.

Drenica tashmë kryeson në tabelë me 10 pikë. Ulpiana është e fundit me vetëm një pikë.

Prishtina mbetet ende pa fitore me dy pikë në vendin e shtatë, ndërsa Gjilani renditet e gjashta me gjashtë pikë.


PRISHTINA 1 – 1 GJILANI 

Përfundon ndeshja.

96′ GOOOOOOL: Albert Dabiqaj heroi i Gjilanit në frymën e fundit të ndeshjes, duke barazuar në 1-1.

84′ GOOOOOOL: Pas konsultimit me VAR-i, gjyqtari Çaka akordon penalltinë dhe Krasniqi shënon gol për Prishtinën. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Prishtina:Halimi, Krasniqi,Vangjeli, Mici, Atanda, Shabani, Boshnjaku, Krasniqi, Avdyli, Hoti,  Kryeziu.

Gjilani: Koliçi, Sorsa, Halili, Prekazi, Hoxha, Progni, Hajdari, Dabiqaj, Krasniqi, Useini, Musolli.

Gjyqtarët: Dardan Çaka, Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Selim Isufi, Erdal Zasella (VAR)

Stadiumi: “Fadil Vokrri”, Prishtinë


ULPIANA 0 – 1 DRENICA 

Përfundon ndeshja.

93′ GOOOOOOOL: Uka (Dre) shënon golin e parë në këtë edicion dhe i jep epërsinë Drenicës.

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakçori; Gjoni, Emini, Musliu, Mustafa; Shala, Junior, Rezi, Haliti; Selimi, Santos

Drenica: :Haxhijaj; Lushtaku, Jashari, Qaqi, Veliu; Thaqi, Hamiti, Gashi; Uka, Zabergja, Mëziu.

Gjyqtarët: Mentor Ajeti, Arbnor Bullatovci, Altin Zhegrova, Burim Jahmurataj, Gramos Shala (VAR).

Stadiumi i qytetit në Suharekë


 

Ballkanit i bashkohet top transferimi i verës, po përgatitet për të debutuar ndaj Llapit

E thotë një legjendë e futbollit: PSG janë më të dobët me Messin në skuadër