Llapi mbetet pa fitore në edicionin e ri, në paqe ndahen edhe Ulpiana me Dukagjinin

Java e gjashtë në BKT Superligën e Kosovës në futboll startoi me dy takimet e ditës së shtune.

Llapi mbetet ende pa e shijuar fitore, pasi barazoi në shtëpi ndaj Drenicës, shkruan Gazeta Olle.

Takimi u mbyll me rezultatin 1-1. Ishte Kreshnik Uka që realizoi goli e parë për kuqezinjtë në minutën e 12-të, ndërsa vendasit barazuam pas vetë katër minutave me anë të Kastriot Selmanit.

Edhe ndeshja në mes të Ulpianës dhe Dukagjinit u mbyll me barazim 0-0.

Dy skuadrat e inkuadruara në elitën e futbollit kosovar, u desht të ndahen të kënaqura me nga një pikë.


Superliga LIVE:

LLAPI 1 – 1 DRENICA

Përfundon ndeshja.

‘Fillon pjesa e dytë.

‘Mbyllet pjesa e parë

16′ GOOOL. Kastriot Selmani barazon rezultatin për Llapin pas një gabimi të portierit.

12′ GOOOL.  Kreshnik Uka i jep epërsinë skuadrës, duke shënuar golin e dytë në Superligë këtë edicion.

‘ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli; Idrizi, Prençi, Veliu, Emini, Selmani, Zeqiri, Shabani, Perposhi, Dos Anjos, Veliu.. 

Drenica: Thaqi; Passamani, Qaqi, Jashari, Hamiti, Lushtaku, Dos Santos, Avdulli, Uka, Zabegja,


ULPIANA 0 – 0 DUKAGJINI

Përfundon ndeshja.

‘Fillon pjesa e dytë.

‘Mbyllet pjesa e parë

‘ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Ulpiana: Blakqorri; Rapuca, Makolli, Emini, Gjoni; Mustafa, Shkalla, Shala; I. Junior, Selimi, Santor.

Dukagjini: Haxhihamza;Mërlaku, Shala, Kuçi, Syla, Millaku, Ahmeti, Januzi, Da Sillva, Dallku, Shabani.


/Gazeta Olle/

Kapiteni i Malishevës flet për rezultatet pozitive në Superligë dhe ka një mesazh për ekipet rivale

Përfundojnë shtatë ndeshjet e Ligës së Parë me rezultate befasuese