Drita e “çmendur” përmbysë Gjilanin në fund, Feronikeli fiton pastër

Çfarë çmendurie, ndeshje të tillë si ajo mes Gjilanit dhe Dritës nuk kemi parë moti.

Minuta e fundit vendimtare në derbin e Anamoravës, pasi që Fazliu dhe Haxhimusa përmbysën krejt në fund Gjilanin ndërsa Feronikeli pastër fitoi në shtëpi kundër Trepçës ’89.

Më poshtë janë edhe golat e të dy takimeve.

Takimet kronologjikisht mund t’i ndiçni më poshtë dhe të informoheni se çfarë ndodhë aty minutë pas minute.

LIVE: Gjilani 2-3 Drita

90+6′ Përfundon ndeshja

90+5′ Ndeshja po vazhdon akoma pasi pati ndërprerje

90′ 4 minuta shtesë

90′ GOOOL! Betim Haxhimusa realizonnn

89’GOOOL! Astrit Fazliu barazon shifrat

81′ Useini ndëshkohet me karton të verdhë

79′ Zëvendësim te Gjilani: Tomislav Bushiç dhe Arbër Çyrbja inkuadrohen në vend të Darko Nikaç dhe Besar Musollit.

75′ Rast i mirë për Dritën, Rapa e ndalon me gjoks

72′ Progni godet, Rexhepi e pret

71′ Rexha rrëzohet në zonë, Çaka nuk mendon se ishte penallti

68′ Ahmeti futet në vend të Brdarovskit

66′ Bujar Shabani gjuan me kokë, topi shkon jashtë

65′ Useini depërton mirë, por Nikaç nuk arrin të shënoj

64′ Harkimi i rrezikshëm i Vucajt nuk shfrytëzohet, spastrohet nga mbrojtësit e Gjilanit

61′ Rexha dhe Limani humbin dy raste të mira, goditjet e tyra me kokë shkojnë jashtë portes

60′ Rexha provon me finte nuk shënon dot

59′ Haxhimusa, Arago dhe Vucaj futen në lojë

53′ Progni humbet rast të sigurt shënimi, nuk realizon para portierit Rexhepi

52′ Kqiku largohet, në fushë futet Hajdari

47′ Kqiku zverdhet pasi ndërhynë ashpër në Xhevdet Shabanin

45′ Fillon pjesa e dytë e ndeshjes

45+3′ Përfundon pjesa e parë

45′ 3 minuta lojë shtesë

42′ GOOOL! Përsëri shënon Nikaç

34′ Blakqori harkon dobët, e kap lehtësisht Koliqi

33′ Bradarovski harkon mirë, Rexha nuk e kontrollon siç duhet me gjoks

29′ Koliqi ndërhynë me një super pritje

27′ GOOOL! Namani barazon shifrat

24′ Duel mes Nikaç dhe Cuculit, fitohet nga ky i fundit

19′ Rast i mirë për Dritën, Rexha nuk arrin të godas para portierit

17′ Ajzeraj gjuan mbi portë

13′ Keita largohet nga loja në vend të tij inkuadrohet Hila

10′ Drita kërkon penallti, Çaka nuk mendon ashtu

07′ GOOOL! Nikaç shënon për vendasit

04′ Xhevdet Shabani godet nga larg, pret Koliqi

02′ Drita rrezikon e para, goditjet e tyre mbi portë

01′ Fillon ndeshja në Gjilan

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi/ Rapa, Fustar, Veliu, Jackson, Useini, Keita Aziz, Musolli, Kqiku, Progni, Nikaç

Drita: Rexhepi/ Brdarovski, Limani, Cuculi, Blakçori, B.Shabani, Namani, Fazliu, Xh.Shabani, Ajzeraj, Rexha

LIVE: Feronikeli 2-0 Trepça ’89

90+4′ Përfundon ndeshja

90′ 4 minuta lojë shtesë në këtë ndeshje

89′ Hoti godet, shumë afër portës mirëpo jo gol

86′ Miliçkoviç futet në lojë në vend të Simonovskit

84′ Namani gjuan nga larg, pret Avdyli

80′ Feronikeli afër fitores së rradhës

74′ Sie godet mirë brenda zonës, super pritje nga Avdyli

73′ Lladrovci ndërhynë rrezikshëm në Sie, merr karton të verdhë

66′ Rrahmani depërton mirë, por ndalet nga Lladrovci

63′ Mashau dhe Jashari janë lënduar pas një ndërhyrje në njëri-tjetrin

60′ Mundësi për Feronikelin pret Prince

57′ Avdyli inkuadrohet tek mysafirët

51′ Hoti gjuan nga jashtë, drejt e në duart e Prince

48′ GOOOL! Maliqi dyfishon epërsinë

46′ Rast i mirë për vendasit, pozitë jashtë loje për Hotin

45′ Fillon pjesa e dytë

45+1′ Përfundon pjesa e parë

45′ 1 minutë lojë shtesë, zverdhet Prince për një ndërhyrje të palejuar

45′ Super pritje e Prince, shpëtojnë mitrovicasit

44′ Simonovski humbet rast të sigurt shënimi, gjuan mbi portë

40′ 89’shi afër golit, reagon mirë mbrojtja vendase

39′ Mendurim Hoti zverdhet pas një ndërhyrje në mbrojtje

34′ Hoxha provoi goditjen, topi devijohet dhe shkon jashtë

30′ GOOOL! Simonovski shënon

28′ Penallti për Feronikelin

23′ Asnjë risi në këti minuta, Feronikeli po luan më shumë në ofanzivë

19′ Hoti harkon në zonë, largon me kokë Mashau

14′ Prince gabon në dalje, por nuk shfrytëzohet nga vendasit

12′ Hoxha harkon, drejtë e në duart e Prince

09′ Jashari godet, ndalet nga fytyra e Lladrovcit

06′ Bojku gjuan jashtë nga largësia

05′ Feronikeli e ka nisur në ofanzivë duelin, po dominojnë në këtë fillim

04′ Vendasit kërkojnë penallti, gjyqtari nuk mendon njejtë

03′ Simonovski godet me kokë, por mbi portë

01′ Menjëher rast i mirë për vendasit, por pozitë jashtë loje

01′ Ka filluar ndeshja në “Rexhep Rexhepi”

Formacionet zyrtare:

Feronikeli: Avdyli/ Dabiqaj, Lladrovci, Thaqi, Hoti, Bojku, Hoxha, Da Silva, Maliqi, Hoti, Simonovski

Trepça ’89:  Prince/ Kaçar, Mashau, Berisha, Ard.Muja, Jashari, Nimani, Darwish, Shala, Arb. Muja, Bismark