Mbyllet drama në Klinë, Drenica merr pikët e plota ndaj Dukagjinit

Sot (e hënë) ështê edhe ndeshja e fundit e javës së dytë në Superligën e Kosovës.

Xhiro e dytë në elitë u mbyll në Klinë, ku Drenica fitoi në udhëtim te Dukagjini me rezultat 2-1, shkruan Gazeta Olle.

Kuqezinjtë arritën fitoren e parë në këtë edicion dhe tashmë kanë tubuar katër pikë.

Në anën tjetër klinasit mbeten me vetëm një pikë pas dy xhirove.


DUKAGJINI 1-2 DRENICA 

Përfundon ndeshja. 

83’ GOOOOL: Dukagjini ngushton rezultatin në 1-2 përmes Ardin Dallkut. 

49’′ GOOOOL: Harallamb Qaqi realizon golin e dytë për skuadrën e Drenicës. Tani 0-2 rezultati. 

Fillon pjesa e dytë.

Përfundon pjesa e parë.

15’ GOOOOOL: Osman Mëziu kalon Drenicën në epërsi me një gol nga penalltia. 0-1 rezultati. 

Fillon ndeshja.

Formacionet zyrtare: 

Dukagjini: Muhaxhiri, Hasanaj, Basriu, Dallku, Shala, Millaku, Shabani, Ahmeti, Merlaku, Mulaj, Ab.Merlaku.

Drenica: Haxhijaj, Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Denisson, Avdulli, Veliqi, Zabergja.


/Gazeta Olle/ 

PSG ia cakton çmimin Mbappes – ja sa duhet të paguajë Real Madridi për yllin francez

Përkundër fitores në Klinë, Lushtaku aspak i kënaqur me referimin