Drita i falet Ardit Tahirit ndaj Feronikelit, Gjilani shpëton në frymën e fundit nga Drenica – paqe në Podujevë

Drita e ka nisur me fitore edicionin e ri në Superligën e Kosovës.

Skuadra e ARdian Nuhiut ka triumfuar me rikthim 2-1 ndaj Feronikelit në një ndeshje ku shkëlqeu Ardit Tahiri.

Sulmuesi i talentuar shënoi dy gola për rikthimin e Dritës, pasi Nikli kishin kaluar në epërsi me Kiqinën në pjesën e parë.

Drenica dhe Gjilani kanë luajtur baras 1-1, ku Denisson shënoi për vendasit derisa Dubova barazoi gjithçka për mysafirët.

E ndeshja tjetër mes Llapit dhe Ulpianës përfundoi me barazim 1-1.

Superliga LIVE:

Drita – Feronikeli 2-1

79′ GOOOOL! Drita kalon në epërsi, realizon sërish Tahiri!

77′ GOOOOL! Drita barazon shifrat ndaj Feronikelit, shënon Ardit Tahiri!

‘Fillon pjesa e dytë

‘Përfundon pjesa e parë

44′ GOOOL Feronikeli kalon në avantazh ndaj Dritës, Kiqina realizon golin e epërsisë!

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drita: Rexhepi; Limani, Balde, Cuculi, Blakqori, Broja, Namani, Ajzeraj, Vucaj, Priestly, Haxhimusa. Kryetrajner: Ardian Nuhiu.

Feronikeli: Smakiqi, Lladrovci, Pllana, Shala, Ahmeti, Shabani, Kiqina, Elshani, Bejta, Maliqi, Gashi. Kryetrajner: Faruk Elshani.

Gjyqtarët: B. Kasumi, E. Zeqiri, F. Sekirqa, G. Shala – (VAR) E. Zasella, I. Kabashi

Stadiumi: I “Qytetit”, Gjilan


Drenica – Gjilani 1-1 

90+3 GOOL! Muhamed Dubova  shënonr dhe barazon shifrat në 1:1

Fillon pjesa e dytë

Përfundon pjesa e parë

15′ GOOL! Drenica kalon në epërsi ndaj kuqebardhëve me golin fantastik nga Denisson të realizuar nga gjuajtja e lirë!

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Drenica: Haxhijaja; Thaqi, Qaqi, Jashari, Mëziu, Lushtaku, Gashi, Dos Santos, Veliqi, Uka, Zabërgja.  Kryetrajner: Tahir Lushtaku

Gjilani: Koliqi; Sorsa, Useini, Kqiku, Halili, Musolli, Dabiqaj,Torasa, Progni, Hajdari, Krasniqi.

Gjyqtarët: G. Nuza, F. Berisha, B. Selimaj, I. Mehmeti – (VAR) D. Çaka, I. Ceroviku

Stadiumi: “Bajram Aliu”, Skënderaj


Llapi – Ulpiana 1-1

86′ GOOL! Firmino shënon për Llapin dhe barazon shifrat!

83′ GOOL! Mustafa e kalon në avantazh Ulpianën!

‘Fillon pjesa e dytë

‘Përfundon pjesa e parë

1′ Fillon ndeshja

Formacionet zyrtare:

Llapi: Avdyli; Emini, Prençi, Selmani, Maliqi, Shillova, Zeqiri, Shabani, Peposhi, Riviera, Silva Neto. Kryetrajner: Tahir Batatina

Ulpiana: Blakçori; Qerimi, Rapuca, Musliu, Cesar Santos, Mustafa, Gjoni, Boudega, Rezi, Junior, Shkalla. Kryetrajner: Edlir Tetova.

Gjyqtarët: Alban Shala, Lumturije Muhadri, Meriton Berisha, Burim Jahmurataj – (VAR); Mentor Ajeti, Arben Halilaj

Stadiumi: “Merdare”

/Gazeta Olle/

Zyrtare: Adenis Shala prezantohet te Shkëndija e Tetovës

Tahiri flet pas dy golave të parë me fanellën e Dritës: Ndjenjë e jashtëzakonshme për mua