Superkompjuteri parashikon renditjen finale në Premier League: Manchester City kampion, Rashica me Norwichin bien në Championship

Manchester City do të mbrojë titullin kampion, ndërsa Norwich City do të rikthehet sërish në Championship.

Këto janë verdiktet që ka dhënë Superkomjuteri në Angli, i cili ka stimuluar rezultatet e mundshme të 38 javëve të Premier Ligës së sezonit 2021-2022.

Sipas llogarive të tyre, Arsenali do t’i dënojë tifozët e vet me një tjetër sezon të vështirë, duke u renditur në vend të 7-të dhe përjetuar një tjetër sezon jashtë Ligës së Kampioneve.

Por, ka lajme të mira për Chelsea. Kampionët e Evropës do të jenë rivalët kryesorë të “Qytetarëve” dhe do të renditen në vend të dytë.

Ndërkohë që Liverpooli parashikohet që për të dytin sezon radhazi ta mbyllë i treti, por Tottenhemi, Leicesteri dhe Arsenali do të mungojnë sërish në katërshen e parë.

Manchester United do të rrëshqasë nga kreu pavarësisht se ka bërë dy goditjet më të rëndësishme të merkatos deri tani në Angli: Jadon Sancho e Raphael Varane.

Gjithsesi, “Djajtë” do të sigurojnë biletën e fundit që të dërgon në Champions. Skuadrat që superkompjuteri rendit në tri vendet e fundit të klasifikimit janë ekipet e Brentford, Watford dhe Norwich City.

Të tria skuadrat që u rikthyen në Premier Ligë këtë sezon, parashikohet që të luajnë sërish në Championship gjatë 2022-2023.

Aguero arrin te Barcelona dhe shpenzon gjysmë milioni euro për të blerë një veturë të re

Drilon Pergjeqaj, talenti i radhës që do ta veshë fanellën dardane