Supergoool për vendin e parë, kjo “perlë” u shënua sot në Ligën e Parë

Ulpiana arriti fitore të madhe në ndeshjen e sotme kundër Kikës, raporton Gazeta Olle.

Pritej që ndeshja të ishte më e barabart, por jo pasi lipjanasit dominuan nga fillimi e deri në fund.

Dy gola në këtë takim i realizoi edhe ish-futbollisti i Dritës dhe Flamurtarit, Shqiprim Kelmendi.

Ulpiana siguroi epërsi të thellë 3-0 brenda 20 minutave të parë e më pas nuk e pati aspak problem që ta fitojë këtë duel.

Goli i realizuar nga Shqiprim Kelmendi: