Super sfida e mbrëmjes Inter – Real Madrid, formacionet zyrtare

Në Giuseppe Meazza zhvillohet ndeshja e Grupit D ndërmjet Interit dhe Milanit, e vlefshme për fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Këto dy skuadra ishin në të njëjtin grup edhe në edicionin e kaluar, por derisa Los Blancos vazhduan tutje, Nerazzurrët nuk arritën ta kalonin grupin.

Simone Inzaghi që nuk ka shumë përvojë në garën e madhe evropiane do t’i provojë taktikat e tij përballë veteranit të kësaj gare, Carlo Ancelotti.

Formacioni startues i Interit: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez.

Formacioni startues i Real Madridit: Courtois; Carvajal, Militao, Nacho, Alaba; Fede Valverde, Casemiro, Modric; Lucas Vázquez, Benzema, Vinicius.

Muci asiston, Kastrati shënon – Legia merr fitore ndaj Spartak Moskës falë dyshes shqiptare

Liverpool dhe Milan përballen në Anfield, formacionet zyrtare