Super-Broja, shënon dy gola kundër Den Hag (FOTO)

Armando Broja ka shpërthyer me skuadrën e tij të re, Vitesse.

Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Broja i cili nga Chelsea u huazua këtë afat kalimtar te Vitesse e tregoi klasin e tij qysh në ndeshjen debutuese.

Ai u prezantua para dy ditësh te skuadra holandeze ndërsa sot menjëherë “shpërtheu”.

Broja ishte në radhët e rezervave të Vitesses për të luajtur ndaj Go Ahead Eagles. Sulmuesi shqiptar realizoi dy gola, duke shënuar në minutën 72 dhe duke mbyllur historinë e takimit vetëm 3 minuta përpara përfundimit të ndeshjes.

Armando Broja