Sulmuesi shqiptar ndërron skuadër

Skuadra e Romës ka arritur marrëveshje me ekipin holandeze Cambuur, për huazimin e sulmuesit kosovar, Valmir Berisha.

Berisha do të jetë pjesë e skuadrës holandeze për një sezon.

19 vjeçari që ka pasaportë suedeze, cilësohet si Ibrahimovici i ri, por si duket në Romë, ende nuk ka bindur, dhe transferimi i kampionatin holandez, do të jetë një përvojë e mirëpritu