Sulmuesi shqiptar i fiton ndeshjen skudrës së tij, dy gola për tre pikë

Futbollisti shqiptar, Armando Broja ka kontribuar me dy gola për fitoren e skuadrës së tij, Vitesse e cila e mposhti Den Haag në Eredivisie.

Pas kësaj fitore, Vitesse fal futbollistit shqiptar ka 12 pikë në tabelë dhe radhitet në vendin e tretë në tabelën e futbollit holandez.

Broja ka shënuar tre gola në katër ndeshje për skuadrën “verdhë e zi”.

Kujtojmë se Broja është i huazuar te Vitesse nga gjigandi londinez, Chelsea.