Sulmuesi i mirënjohur largohet nga Dukagjini, mbetet lojtar i lirë

Sulmuesi Dren Gashi ka mbetur lojtar i lirë pas përfundimit të edicionit 2021/22 në Superligën e Kosovës. 

Gashi nuk ka arritur marrëveshje të re me klubin nga Klina, dhe tani është i hapur për t’i shqyrtuar ofertat e reja në afatin kalimtar veror, shkruan Gazeta Olle.

Ish-fubollisti i shumë skuadrave të njohura kosovare, gjatë sezonit të fundit shënoi një gol dhe dhuroi pesë asistime.

Ai me skuadrën e Dukagjinit pati 14 paraqitje në Superligë dhe në Kupën e Kosovës.

Kujtojmë se Gashi ishte transferuar te klinasit nga skuadra e Feronikelit. /Gazeta Olle/

Kosova pëson humbje të thellë nga Danimarka

Ja sa bileta janë shitur brenda 24 orëve për ndeshjen Ballkani – Zalgiris në Ligën e Kampionëve