Sulmohet trajneri i Lirisë, ndërpritet ndeshja

Derbi i Ligës së Parë të Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Lirisë, nuk ka kaluar pa incidente.

Derisa po zhvillohej pjesa e dytë, një tifoz e ka goditur me shishe trajnerin e Lirisë, Skënder Shengylin.

Ndeshja është ndërprerë për disa minuta kurse edhe tribuna është zbrazur.