Sukses historik, Rahoveci në finale

Rahoveci është kualifikuar në finale të plejofit në Superligën e Kosovës në hendboll.

Për skuadrën rahovecase është sukses historik.

Rahoveci në gjysmëfinale të plejofit e eliminoi Trepçën.

Fitoren e dytë ndaj Trepçës e arriti të shtunën në Mitrovicë.

“Vreshtarët” fituan me rezultatin 34:28.

Në fakt mysafirët kanë dominuar nga fillimi e deri në fund dhe pa shumë telashe siguruan vendin në finale.

Alban Haziri i realizoi 7 gola për Rahovecin, ndërsa nga 5 i kishin Egzon Gjuka e Victor Alonso.
Te Trepça, Yasine Henahem i kishte 8 gola. Nga 5 i shënuan Sali Maxhera, Shpëtim Mehmeti e Akram El Kassassi.

Në finale Rahoveci takohet me fituesin e çiftit tjetër gjysmëfinal Besa Famgas – Kastrioti.

Pse fituesi i Kupës së Kosovës i intereson edhe Llapit, Dritës dhe Malishevës?

Deçiqi i Tuzit, kampioni në Mal të Zi për herë të parë në histori