Suhareka dhe Ballkani duan fitore bindëse, formacionet zyrtare

Sot (e mërkurë) do të zhvilohet derbi interesant në kuadër të fazës gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

Në takimin që luajnë ekipet nga i njëjti qytet, ku Suhareka e pret Ballkanin, ndeshja do të zhvillohet në “Stadiumin e Qytetit”.

Tashmë janë publikuar edhe formacionet zyrtare të ekipeve që synojnë finalen.

Formacionet zyrtare: 

Suhareka:

Ballkani: Koliçi, Kuc, A.Thaqi, Jashanica, Dellova, Emerllahu, Trashi, Korenica, Gripshi, Tolaj, Danfa

 

Përballja e rivalëve të vjetër mes Prishtinës dhe Dritës, formacionet zyrtare

Ballkani kalon Suharekën në gjysmëfinalen e parë, pa gola mes Prishtinës dhe Dritës