Suedisë i shtohen telashet, mbetet edhe pa një lojtar për ndeshjen me Kosovën

Në kampin e Suedisë nuk qëndron një atmosferë e mirë para ndeshjes me Kosovën.

Pas lëndimeve te Filip Helanderit dhe Alexander Isakut, suedezët mund të mbeten edhe pa Jordan Larssonin, pasi është lënduar në stërvitje te Spartaku i Moskës dhe pritet të mos jetë në dispozicion të përzgjedhësit Janne Andersson.

Përzgjedhësi i Suedisë pritet që këtë javë të publikoj edhe listën e të ftuarve për ndeshjet e muajit tetor.

Jordan Larsson - Player profile 21/22 | Transfermarkt

Skandinavët janë nikoqir te Kosovës ndeshje kjo e cila zhvillohet me 9 tetor për kualifikueset e Botërorit.

Kosova është në grup me Spanjë, Suedinë, Greqinë dhe Gjeorgjinë.

Kosova U-17 në konkurrencën e femrave luajti baras ndaj Bjellorusisë

Vazhdon shkëlqimi i Zymer Bytyqit, Konyaspori pa humbje