Suarez shpallet lojtari më i mirë i Kupës së Botës për Klube

Luis Suarez ka shkëlqyer me Barcelonë në Botërorin për klube, duke i ndihmuar katalunasit ta fitojnë këtë trofe për herë të tretë.

Suarez është shpallur lojtari dhe golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës për klube në vitin 2015.

Uruguajani realizoi het-trick në gjysmëfinale ndaj Guangzhout, ndërsa i shtoi edhe dy gola të tjerë në finalen naj River Plates, duke e ndihmuar Barcelonën të shpallet kampione.

LUISI