Suarez rikthehet në Premierligë?

Manchester City është duke përgatitur një ofertë prej 138 milionë euro për të siguruar shërbimet e super-sulmuesit, Luis Suarez.

Sulmuesi është futur në formë për herë të parë që nga transferimi i tij te skuadra e Barcelonës, dhe ngadalë po shndërrohet në njërin ndër lojtarët kryesor të kësaj skuadre.

Ai ka arritur të shënojë dy gola në takimin kundër Manchester Cityt në kuadër të Ligës së Kampionëve, duke e bërë që Barcelona të jetë afër kualifikimit.