Suarez dërgon Barcelonën në finale

Barcelona ka kaluar në finale të Kupës së Botës për klube, pasi mposhti Guangzhoun 3:0.

Të tre golat u shënuan nga sulmuesi uruguaian, Luis Suarez. Ai realizoi në minutat 39, 50 dhe 67.

Barcelona në finale takohet me River Platen. /Olle