Sturridge do të kundërtën e trajnerit

Daniel Sturridge insiston se ai është i gatshëm për të luajtur në çdo lojë për Liverpoolin, pavarësisht se Brendan Rodgers dëshiron ta mbrojë sulmuesin.

Sturridge, edhe pse vulosi fitoren e katërt të njëpasnjëshme të Liverpoolit në Premier League me një gol, sipas trajnerit ai nuk është i gatshëm të luajë në çdo ndeshje.

“Unë ndihem shumë mire. Unë jam ndjerë me të vërtetë mirë prej se jam kthyer dhe jam i gatshëm për të luajtur çdo lojë”, tha Sturridge para gazetarëve. “Unë nuk dua të më lehëtsohet puna, unë nuk mendoj si menaxheri që dëshrion të më ruaj”.

Sturridge mori lavdata edhe nga zëvendëskapiteni Jordan Henderson.  “Është e jahstazkonshme që Danieli është përsëri me ne.  Ai na jep liri për të luajtur dhe lëvizja e tij ishte e pabesueshme”, tha Henderson.