Stoke-Everton, ja nota e Shaqirit

Xherdan Shaqiri ka shkëlqyr në fitoren e Stoke Cityt në udhëtim te Evertoni me rezultat 4:3.

Shaqiri i realizoi dy gola, ndërsa për paraqitjen e tij ai është vlerësuar me notën 7.2, përcjell Lajmi.net.

Romelu Lukaku, ishte lojtari me notën më të lartë 8.5, ndërsa lojtarët me notën më të ultë ishin Shawcross, Coleman dhe Stones, 5.8.

cats