Steve qesh me Liverpoolin

Liverpool ka arritur të kaloj në raundin tjetër të ‘FA Cup’, pasi mposhti si mysafire Crystal Palace me 2:1. Por kryetari i klubit, të Crystalit, Steve Parish, ka bërë një koment tejet interesant në lidhje me këtë. Ai ka thënë se se lojtarët e Liverpolit, së bashku me tifozët tyre festuan këtë fitore sikur të fitonin titullin e kampionit.

 

“Ata festuan sikur të fitonin titullin. Ata ishin më të mirë se ne dhe fituan, por nuk kanë fituar ende asgjë majde festa e tyre ishte aq e madhe sa mendova se kanë fituar titullin”, deklaroi Parish.