Statujë për Messin (FOTO)

“Madame Tussauds” në New York ka vendosur që t’i dedikojë një statujë Lionel Messit. Fenomeni i Barcelonës është i veshur me fanellën e Argjentinës.

Kjo nuk është hera e parë që ai transformohet në “dyllë”, pasi diçka e tillë ka ndodhur dhe në Londër. Në Madrid kanë provuar të bëjnë statujën e Cristiano Ronaldos, ndërkohë që në Paris të Zlatan Ibrahimoviq.

largea_download1432134010