Statistikat e Messit te Barcelona

Ylli i Barcelonës, Lionel Messi ka arritur të luajë plotë 558 ndeshje me fanellën e Barcelonës në të gjitha garat zyrtare.

Në gjitha këto takime, ai ka arritur të shënojë 437 gola dhe duke bërë plotë 173 asistime.

Përpos kësaj, ka arritur të fitojë plotë katër herë ‘Topin e Artë’ dhe 23-tituj.

Padyshim, që këto statistikat e bëjnë Messin një legjendë dhe njërin nga lojtarët më të mirë në historinë e futbollit.