Starti i dobët, Megzon Visoka largohet nga Ferizaj?

Ferizaj nuk e ka nisur ashtu siç pritej sezonin e ri në Ligën e Parë të futbollit kosovar.

Pas tri ndeshjeve të zhvilluara, “Ujqit”, kanë arritur të marrin vetëm një pikë, duke pësuar dy humbe dhe duke marr një barazim.

Pas këtyre rezultateve, Megzon Visoka është larguar nga detyra e kryetrajnerit tek skuadra e Ferizajt, shkruan GazetaSheshi.

Mund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të brendshme

Arsyeja e largimin është për shkak të startit jo të mirë.

Ferizaj ka bërë investime të mëdha në klub, si në organizim ashtu edhe në skaudër.

Nga Hysaj te Muriqi dhe Uzuni, mbrëmje shqiptarësh në Ligën e Evropës

Zyrtare: Leon Goretzka nuk lëviz, rinovon kontratën me Bayern Munich