Sporti gjilanas në zi, ndahet nga jeta mjeshtri i karatesë, Xhevat Shabani

Sporti i Kosovës, në veçanti ai gjilanas është në zi.

Sot është ndarë nga jeta, mjeshtri i karatesë, Xhevat Beqiri.

Xhevati ishte trajner i KK Elita të Gjilanit, si dhe anëtar i Bordit Ekzekutiv të Federatës së Karatesë së Kosovës, shkruan Gazeta Olle.

Familjes së tij i kanë shprehur ngushëllime presidenti i KOK-ut, Besim Hasani, ai i karatesë, Ismet Krasniqi, si dhe shumë drejtues sporti.