Spektakël në Superligë, ja si ndryshon renditja

Ka përfunduar java e parë në pranverë, apo xhiro e 17 në Superligë. Në start nuk munguan ndeshjet e bukura por edhe befasitë.

Feronikeli që është edhe kampion vjeshtor mposhti kampionin aktual Kosovën e Vushtrrisë duke qëndruar lider. Prishtina pas fitores kundër Vëllaznimit, është ngjitur në pozitën e dytë. Hajvalia super e përforcuar nuk ka fituar ndërsa edhe Besa ka parkaluar Kosovën e Vushtrisë dhe Trepçën ’89 duke marrë pozitën e katërt.

Ferizaj nuk është më I fundit pasi këtë pozitë ja ka lënë Trepçës.

 

Rezultatet dhe renditja

Drita- Trepça ’89                       3:2

Drenica – Hajvalia                    1:0

Vëllaznimi   – Prishtina           0:2

Kosova (V) – Feronikeli          1:2

Trepça – Besa                              0:1

Ferizaj – Istogu                          2:1

 

 1. Feronikeli        17     31
 2. Prishtina          17     28
 3. Hajvalia           17     26
 4. Besa                  17     26
 5. Trepça 89        17     25
 6. Kosova (V)      17     25
 7. Drenica            17     24
 8. Drita                 17     20
 9. Vëllaznimi       17     19
 10. Ferizaj              17     17
 11. Istogu               17     16
 12. Trepça              17     15