‘Spanja nuk e ka fitur kurrë Kupën e Botës, e ka fituar Katalunia”

 

Ish-futbollisti i mirënjohur i Manchester Unitedit, Eric Cantona, ka tronditur Spanjën me deklaratën e tij, dhënë në një konferencë për shtyp.

Kur u pyet për suksesin e Spanjës, francezi tha: “Katalunia e ka fituar Kupën e Botës, pasi dhjetë lojtarë ishin të ekipit të Barceloiës, prandaj Spanja nuk e ka fituar”.

Ai foli edhe për lojtarin që i pëlqen më shumë, Ronaldo apo Messi, por zgjodhi Pastoren e PSG-s. “Për mua ai është lojtari më kreativ sot. E kam parë atë në dy ndeshjes dhe është lojtar i veçantë, Të befason çdo herë. Ai të befason me pasime dhe lëvizje, nuk janë gjithnjë golat”, shtoi Cantona.