Spanja – Kosta Rika, publikohen formacionet zyrtare

Spanja dhe Kosta Rika do të përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

Formacionet zyrtare:

SpanjaUnai; Azpilicueta, Rodri, Laporte, Alba, Busquets, Gavi, Pedri; Ferran, Asensio, Olmo.

Kosta RikaNavas, Oviedo, Calvo, Waston, Duarte, Fuller, Bennette, Tejeda, Borges, Campbell, Contreras.

Japonia shkakton befasinë e radhës në Botëror, mposht Gjermaninë me përmbysje të rezultatit

Trajneri i Holandës, Louis van Gaal kapet në kamera duke e ftuar gruan për të bërë marrëdhënie në hotel