Sot zhvillohen dy super ndeshje në Ligën e Parë

Sot Liga e Parë rikthehet me dy super ndeshje në kuadër të grupit A dhe grupit B.

Onix dhe A&N do të luajnë përballë njëra tjetrës në ndeshjen e pestë kampionale.

Derisa Arbëria do ta mirëpres Ferizajn në grupin B.

Të dy ndeshjet luhet me orar të njëjtë, me fillim nga ora 15:00.

Gjatë vikendit do të shohim edhe ndeshje të tjera, kur edhe do të luajnë Rahoveci – Liria dhe gjithashtu Vëllaznimi – Besa në grupin B.

Lëndimi i Amir Rrahmanit nuk është serioz, do të luajë në ndeshjen e radhës

Florian Marku: Luftën ndaj Maxim Prodan do ta fitoj me Knock Out